All for Joomla All for Webmasters

Avon İnternet Sitesi Yaptırmak

Avon İnternet Sitesi

Günümüzde çalışarak kazanabileceğiniz bir çok sektör ve iş alanı bulunmaktadır. Onlardan biride kozmetik olup, özellikle doğrudan satış yöntemi ile hizmet veren firmalar milyonlarca insana iş ve kazanç imkanı sağlıyor. Örnek vermek gerekirse Avon 100’den fazla ülkede hizmet verip, en az 6 milyon temsilcisi bulunmaktadır.

İnternet Satış Sitesi

Avon Resmi İnternet Sitesi Hangisi?

Hizmet verdiği ülkelerin kanunlarına uygun şekilde hizmet veren Avon Resmi İnternet Sitesi her ülkeye göre farklılık göstermektedir. Kurumun resmi sitesi Avon.com olup, Türkiye İnternet sitesi ile Avon.com.tr olarak hizmet vermektedir. Resmi sitesinde temsilci ve müşterilerine aynı anda aradığı bilgiyi sunmaktadır. Temsilciler sipariş girişi yaparken müşterilerde aynı şekilde kendine en yakın temsilciyi seçerek siparişlerini iletmektedir.

Temsilciler İnternet Sitesi Açabilir mi?

Doğrudan satış yöntemi ile hizmet veren insanların satış aracı katalog olmaktadır. Tabii ki tek başına katalog ile hedefinize ulaşmanız imkansızdır. O nedenle İnternet ve onun en çok tercih edilen mecralarından biri sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmalısınız. Bunu amatör bir şekilde yapabileceğiniz gibi profesyonel bir şekilde yapabilir, yaptırabilirsiniz. Dikkat ettiyseniz Avon içerikli onlarca İnternet sitesi bulunmaktadır. Başlıkta yer alan soruya cevap vermek gerekirse evet arkadaşlar Avon temsilcileri kazanç sağlamak için İnternet sitesi kurabilir. Fakat bunun bazı önemli koşulları bulunmaktadır. Onları ihlal etmeniz halinde başınız ağrıyabilir. Dilerseniz bu şartların neler olduğuna bir bakalım.

Domain Adresinde Avon Kelimesi Olmamalıdır!

Avon geçtiğimiz aylarda Haberler kısmında yayınladığı “Temsilcilerin internette uymaları gereken kuralları düzenleyen Digital Kılavuzu’muz” şeklinde yazısında nelere dikkat edilmesi gerektiğini açıkladı. Dilerseniz aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak http://static.avon.com.tr/REPSuite/static/downloads/myNews/internet_kurallar_04may2015.pdf  orjinal bilgilelere göz atabilirsiniz. Bizler bu belgede öne çıkan kısımları derleyerek aktaracağız. En önemli hususlardan biri site adresinizde Avon markası geçmemelidir. Örnek ben Konya’nın Beyşehir ilçesinde bu işi yaptığımı kabul edelim. Avonbeysehir.com şeklinde bir site açmam kurallara aykırıdır. Çünkü site adresinde marka ismi geçmektedir.  site içeriği %90 oranında Avon olup, fakat adreste kelime geçmediği için herhangi bir sıkıntı teşkil etmiyor.

Tasarımı Benzetmeye Çalışmayın

Bazı temsilci arkadaşlar genelde İnternet sitesi işini bu alanda hizmet veren birey yada firmalara yaptırmaktadır. Bir çoğu ise Avon’un resmi İnternet sitesine benzeyecek şekilde tasarım yaptırmaktadır. Her iki siteye baktığınızda ciddi bir benzerlik ortaya çıkmaktadır. Yasaklanan uygulamalardan biride bu olup, yaptığınız site kişisel site olduğu anlaşılmalıdır. Yoksa ciddi anlamda sorun yaşayacağınızı söyleyebilirim. Örnek uyekayitol.com firmanın sitesi ile %1 bile benzerliği yoktur. Zaten önemli olan sitenin görünümü değil, paylaştığınız bilgi ve içerik kalitesidir.

Sitenize Eklemeyi Unutmayın

Yapılan yazılı açıklamada dikkat çeken bir diğer husus ise sitenize eklemeniz gereken bazı cümleler yer almaktadır. Onlardan ilki tamamen büyük harflerle BU SİT AVON KOZMETİK’İN RESMİ SİTESİ DEĞİLDİR. RESMİ SİTEYE

avon.com.tr/ ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ. Şeklinde bir ibare yanı sıra yine aynı şekilde “Bu web

sitesinde yer verilen veya dile getirilen ifade, görüş ve fikirler sadece BAĞIMSIZ AVON TEMSİLCİSİ isminiz’e/a aittir.AVON Kozmetik tarafından veya adına yapılmamış, kuruluş tarafından hiçbir şekilde onaylanmamış veya izin verilmemiştir.” şeklinde bir bir ibareyi sitenizin görünecek bir kısmına koymanız gerekir.

Avon’u Yada Diğer Firmaları Eleştirmeyin / Kötülemeyin

Aktarmak istediğim son husus ise sitenizin içeriği ile alakalı olup, içerikte firmayı eleştirilmesi yada kötülenmesi istenmiyor. Aynı şekilde kozmetik sektöründe benzer şekilde hizmet veren ve DSD (Doğrudan Satış Derneği) üyesi firmalar Oriflame, Amway, Dore, Huncalife, Forever, Herbalife, Tupperware, LR ve Partylite gibi firmaların kurduğunuz sitede kötülenmesi, küçük düşürülmesini yasaklamıştır.

Temsilcilik İptal Edilir!

Firma kurduğu / kurdurduğu İnternet sitesinde belirlenen kurallara uymayan temsilcilerin işlemlerini iptal edeceğini duyurdu. Yani daha fazla kazanayım derken temsilcilikten olabilirsiniz. Bu kurallar ilk çıktığında bu tür sitelere sahip olan temsilciler tespit edilerek telefon ile bilgi verildi ve düzeltme yapması gereken yerler kendilerine bildirildi.

İnternet Sitesi Nasıl Kurulur?

İşinizi İnternet üzerinden büyütmeye karar verdiniz satış ve temsilci kayıtlarını bu mecrada yapmak istiyorsanız öncelikle bir siteniz olması gerekir. İnternet sitesi yapmak için öncelikle ciddi bir bilgi birikimine ihtiyacınız olacaktır. İnternet siteleri Statik, Dinamik ve Blog olarak 3 gruba ayrılmaktadır. Blog en kolayı olup, fakat yeterli düzeyde profesyonel olmamaktadır.

Profesyonel Web Tasarımcı ile iletişime geçin

Web sitesi yaptırmak istiyorsanız www.yigitweb.com sitesine girerek iletişime geçebilirsiniz. Grafik ve tasarım olarak profesyonel web sitelere sahip olabilirsiniz.