Makyaj Fırçaları ve Kullanım Alanları

Makyaj Fırçaları ve Kullanım Alanları

Doğru ürünleri seçtiyseniz kötü makyaj yoktur, fırça ile uygulanmayan makyaj vardır. Hem kusursuz uygulamalar yapabilmek için hem de hijyenik olması açasından makyaj yaparken fırça kullanımı çok önemlidir.

Düzgün ten makyajı yapabilmek için en az 5 tane fırçanız olmalıdır.Bu fırçalara doğru ve düzenli bakım yaparak uzun yıllar kullanabiliriz.

 

Makyaj fırçaları her hafta temizlenmelidir. Hassas ve alerjik cildiniz varsa haftada iki kere fırça temizliği yapmalısınız. Fırçaları antibakteriyel sıvı sabun ve saf zeytinyağı ( 1 tatlı kaşığı) karışımıyla yıkamak kıllarının sertleşmeden ve bozulmadan uzun süre kullanılmasını sağlar. Makyaj fırçaları doğru alana doğru bir şekilde kullanılırsa kusursuz makyaj elde edilir.

Avonun Açılı Allık Fırçası ile; elmacık kemiklerinize düzgün uygulamalar yapabileceğiniz gibi bronzerınızı da uygulayabilirsiniz.

Makyajı sabitlemek için toz pudralar en büyük yardımcılarımızdır. İyi bir pudra uygulaması için büyük yuvarlak sık kıllı fırçalar en iyi sonucu verenlerdir. Avon Büyük Yüz Fırçası tam olarak toz pudra uygulaması için tasarlanmış.

Kapatıcıyı bölgesel ya da göz çevremize uygulamak için fırça kullanımı çok önemlidir. Erişilemez yerlere fırça yardımıyla kolaylıkla uygulamakar yapabiliriz. Ayrıca sivilce gibi cilt kusurlarını kapatırken hijyen açısından fırça kullanmalıyız.Avonun kapatıcı fırçası, yüzdeki en ince kıvrımlar düşünülerek tasarlanmış.

Kusursuz göz makyajı için Avonun Eyeliner ve far fırçalarıyla sağlıklı uygulamalar yapabilirsiniz. Ayrıca uzun ve kıvrık görünümlü kirpikler için Kirpik Kıvırıcı kullanabilir hatta kirpik kıvırıcınızı fön makinesiyle 1-2 dakika ısınıp uygulama yaparsanız daha kalıcı bir etkiye sahip olursunuz.

Makyaj Fırçalarının Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Makyaj fırçaları cildimizle bire bir temas halinde oldukları için temizliklerine çok dikkat etmeliyiz. Tıpkı aylarca değiştirilmeyen yastık kılıfı gibi düzenli temizlenmeyen makyaj fırçaları da sivilce, akne ve yağ bezecikleri gibi cilt bozukluklarına neden olur. Temizlenmeyen bir makyaj fırçasının, cildinize verdiği zararı başka hiçbir şey veremez.

Fırçalarınızı asla açıkta bırakmayın, tozlanmayacak şekilde kapalı bir yerde muhafaza edin. Eğer ki vazo gibi fırçalıklarda saklıyorsanız, kullanmadığınız zamanlarda streç film ile üstünü kapatınız ancak fırçaların kıllarının bozulmamasına ve diğer fırçaların kıllarına değmemesine dikkat edin.

Haftada bir kere fırçalarınızı yıkamak yeterlidir. Ancak hassas bir cildiniz varsa makyaj fırçalarınızı haftada iki kere yıkamalısınız.

Antibakteriyel sıvı el sabunu ya da Bebek şampuanı veya bulaşık deterjanı + Saf zeytinyağı karışımı ile haftada 1 kere fırçanın gövdesini ıslatmadan fırçalarımızı yıkamalıyız. Acil durumlarda fırça temizleme solisyonlarından yardım alabilirsiniz. Fırçayı yıkadık, - tamam olay bitmiştir diyemiyoruz. Çünkü fırçayı yıkamak kadar doğru kurutmakta önemlidir. Makyaj fırçalarını yatay ya da kılları yukarıda olacak şekilde kurutmayın. Mutlaka baş aşağı kurumaya bırakın böylelikle kılları yıpranmayacak ve dökülmeyecektir. Fırçanızın ömrünü uzatmış olacaksınız.

 

AVON ÜYE FORMU


Üye olmak ve bol kazanç elde etmek isteyenleri avona davet ediyoruz sizde  üye olmak için geç kalmayın.

Sitemizdeki materyallerin büyük bir kısmı resmi siteden alıntıdır. 

 Sitemiz internet Explorer 11+, Firefox 56.0+, Opera 48.0+ , Safari 5.1.7 + , Chrome 61.1 + ve 1024x768+ Ekran Çözünürlüğünde Test Edilmiştir.

Avon Üye Ol - Avon Kayıt Ol - Avon Temsilci Ol -  Avon Kayıt Formu         YİĞİT WEB TASARIM    www.yigitweb.com    Copyright©2018