Porselen Makyaj Yapmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Porselen Makyaj Yapmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Porselen makyaj, adını tam da ilk anda akla geldiği gibi "porselen bebek"ten alıyor; çünkü bu makyaj yapıldığında kişi adeta porselen bebek gibi pürüzsüz bir cilde sahip oluyor.

Porselen makyaj, adını tam da ilk anda akla geldiği gibi "porselen bebek"ten alıyor; çünkü bu makyaj yapıldığında kişi adeta porselen bebek gibi pürüzsüz bir cilde sahip oluyor.

Porselen makyaj genelde düğün gibi özel günlerde tercih edilse ve profesyonel ellerden çıksa da size birkaç tavsiye verelim:

- Öncelikle fondöten ve pudranızın cildinizle renk uyumuna dikkat edin. Porselen makyaj yapıldığında cildinizde doğal bir görünüm oluşmazsa, amacından sapmış olur. Unutmayın, amaç cildimiz 3 yaşımızdan beri hiç değişmemiş gibi göstermek!

- Cildinizi şeffaf pudrayla makyaja hazırladıktan sonra, kapatıcınızla sivilce ya da leke gibi kusurlarınızı kapatın.

- Yüzünüzde ışık gelmesini istediğiniz bölgeleri belirleyin. Eğer bu bir gelin makyajıysa, yüzünüzdeki gölgeler saçınızın şekline göre değişecektir. Peki açıkhavada bir kır düğünü mü tercih ettiniz, yoksa spotlar altında dans mı edeceksiniz? Evet, doğru tahmin, mekandaki ışık durumu da direk etki edecek.

Düğün gibi özel bir günse, kendinizi profesyonel ellere teslim etmek şüphesiz en iyisi. Ancak günlük hayatınızda da pürüzsüz bir cilde neden sahip olmayasınız? Tam da bu noktada sizi corrector wheel ile tanıştıralım.

İlk bakışta far ya da allık sanılan Corrector Wheel, aslında kontrast renkler ile ciltteki renk dengesizliklerini nötrlemek üzere kurulu bir ürün.

Lila: Sarı rengin kontrastıdır ve ciltteki sarımsı rengi nötrler.

Pembe: Kahvemsi koyu halkaların görünümünü düzgünleştirir.

Kayısı: Soluk cildi aydınlatarak sağlıklı bir görünüm verir.

Sarı: Mor rengin kontrastıdır, göz altlarındaki morlukların görünümünü dengeler ve kapatır.

Güzellik Uzmanımız Ezgi Sadeghi de Corrector Wheel'i öneriyor ve ekliyor: "Bu ürünü denediğimde şöyle bir uygulama ile daha iyi bir sonuç aldım; önce göz altı morluklarımı sarı ile nötrledim ve ardından üzerinden kayısı renk geçtim, bu şekilde çok başarılı oldu."

AVON ÜYE FORMU


Üye olmak ve bol kazanç elde etmek isteyenleri avona davet ediyoruz sizde  üye olmak için geç kalmayın.

Sitemizdeki materyallerin büyük bir kısmı resmi siteden alıntıdır. 

 Sitemiz internet Explorer 11+, Firefox 56.0+, Opera 48.0+ , Safari 5.1.7 + , Chrome 61.1 + ve 1024x768+ Ekran Çözünürlüğünde Test Edilmiştir.

Avon Üye Ol - Avon Kayıt Ol - Avon Temsilci Ol -  Avon Kayıt Formu         YİĞİT WEB TASARIM    www.yigitweb.com    Copyright©2018