Sabun Hakkında Bilinen Doğrular ve Yanlışlar

Sabun Hakkında Bilinen Doğrular ve Yanlışlar

Sabun kullanımıyla ilgili bugüne kadar olumlu ve olumsuz birçok yoruma şahit oldun ve tüm bu duydukların kafanı mı karıştırıyor? Sabun kullanmalı mısın, sabun seçimini nasıl yapmalısın bilemiyor musun? Kafanda dönüp duran bu soruları senin için netleştirmeye çalıştık. Bakalım duyduklarının ne kadarı doğru, ne kadarı yanlış.

1. Sabun Cildi Kurutur

Özel cilt sabunları, her tipten cilt için dermatologların gözleminde ve klinik ortamda üretilir. Ayrıca bu tip sabunlar cildini normal sabunlar gibi kurutmaz. En fazla verimi alabilmek için cilt tipine uygun bir sabun seçmeni ve sabun sonrasında nemlendirici kullanmanı öneririz.

2. Antibakteriyel Sabun Normal Sabundan Daha Etkilidir

Antibakteriyel sabunlar bakterileri yok etme özelliği üzerinden pazarlandığı için normal sabunlara göre daha iyiymiş algısı yaratırlar. Oysa normal sabun da antibakteriyel sabun da bakterileri yok etmek ve hastalıkları önlemek açısından aynı derecede etkiye sahiptir. Üstelik antibakteriyel sabunları sıkça kullanmak antibiyotiklere dirençli bakteri oluşumuna yol açabilir.

3. Sabun Kaşındırır

Çok güçlü bir sabun kullandığında cildin sabunun içindeki yabancı maddeye tepki gösterebilir ve kaşıntıya sebep olabilir. Bundan kaçınmak için yüzünü yıkadıktan sonra cildini çok iyi durulamalı ve sabun kalıntılarından tamamen arındırmalısın.

4. Yüzü Sabunla Yıkamak Zararlıdır

Yüzümüz için kullandığımız sabunlar ancak içeriği nedeniyle zararlı olabilir. pH değerleri cilt yapısına uygun olmayan, nemlendirici içermeyen, yüksek derecede kimyasal madde bulunduran ve kokulu sabunları kullanmak zamanla ciltte tahrişe sebep olabilir. Bunlara dikkat ettiğin sürece sabun kullanmaktan çekinmene hiç gerek yok. Buna örnek olarak ise Avon’un Gliserin ve E Vitamini içeren temizleyici sabununu deneyebilirsin. Cildini hem temizleyip, hem kurutmadan nemlendirebilen bu ürünle sabuna dair bildiklerin değişecek.


Üye olmak ve bol kazanç elde etmek isteyenleri avona davet ediyoruz sizde  üye olmak için geç kalmayın.

Sitemizdeki materyallerin büyük bir kısmı resmi siteden alıntıdır. 

 Sitemiz internet Explorer 11+, Firefox 56.0+, Opera 48.0+ , Safari 5.1.7 + , Chrome 61.1 + ve 1024x768+ Ekran Çözünürlüğünde Test Edilmiştir.

Avon Üye Ol - Avon Kayıt Ol - Avon Temsilci Ol -  Avon Kayıt Formu         YİĞİT WEB TASARIM    www.yigitweb.com    Copyright©2018